Srpen 2012

Zvěřinový kontrabáš

14. srpna 2012 v 20:02 Valašské vaření

Zvěřinový valašský kontrabáš

Ingredience:
Ingredience: asi 500 g zvěřiny, 2 -3 cibule, 2 stroužky česneku, 4 brambory, kysané, sterilované nebo hlávkové zelí, 50 g slaniny, 1 klobása, hrst pohanky, sůl, celý pepř, kmín, asi 50 g pikantního tvrdého sýru,po dle potřeby ocet a cukr
Příprava:
Pravý valašský kontrabas jsem ochutnal na Pustevnách. Pravda, jeho "civilní" provedení využívalo pouze lahodné chuti tradičního valašského produktu - klobásky. Se zvěřinou získá tohle lidové jídlo vpravdě jiný "šmak", jeho příprava je však nenáročná a zbývá vám spousta času pro "splknutí při trnkovej".
Zvěřinu pokrájíme na menší kostky, do pečící nádoby k ní přidáme na drobno pokrájenou slaninu, cibuli, česnek, celý pepř, kmín, osolíme, podlijeme vodou a dáme péct do trouby. V dalších nádobách připravíme zcela obvyklým způsobem kyselé zelí, uvaříme oloupané, na kostičky pokrájené brambory, do měkka uvaříme též pohanku. Jsou-li všechny složky kontrabáše hotové, smícháme na větší pánvi nebo rendlíku brambory, pohanku a zvěřinu (i s výpekem), prohřejeme, popř. dochutíme. Na talíř servírujeme věnec kyselého zelí, na něj navršíme směs z pánve, ozdobíme opečenou klobáskou a nastrouhaným sýrem.

Datlík třípstý

14. srpna 2012 v 19:00 Valašská Fauna
Soubor:Picoides tridactylus (Armandas Naudžius).jpg
Latinské jméno:Picoides tridactylus
Délka:24 cm
Výskyt:Okolí Lysé Hory

Puštík bělavý

14. srpna 2012 v 18:58 Valašská Fauna
Latinské jméno:Strix uralensis
Délka:60 cm
Výskyt:Okolí Lysé Hory