Říjen 2014

Podlesníky

5. října 2014 v 17:40 Valašské vaření
Podlesníky

Další dobrota za pár korun. Staří Valaši je dělali přímo na šporhelu, ale protože byli chudí tak těsto dělali jen zvařených zemňákú a múky.Zelné listy rozkladli po šporáku naně rozprostřeli těsto a pekli. Byly to vlastně takové placky dělané na zelném listu. My si je uděláme trochu vylepšené.

Suroviny: 1kg brambor,1,5 lžičky kmínu, 300g polohrubé mouky, mletý pepř, 2,5 dl kýšky, 1 lžíce soli, 1 vejce, 2 lžíce sádla, hlávku čerstvého zelí ( 12 zelných listů ).

Postup: Dobře umyté brambory i ze slupkou uvaříme doměka. Pak je scedíme. Po vychladnutí je oloupeme a nastrouháme do mísy.Pak knim přidáme mouku, mezi 200 až 300 g.Dále přidáme 1 vejce,sůl,pepř a kýšku. Promícháme, vypracujeme vláčné těsto ( polo tuhé ).Na plech dáme pečíci papír a pak na něj klademe očistěné zelné listy. Poté lžicí nabíráme těsto, které tence roztítáme po zelných listech. Posypeme kmínem a dáme péct do trouby asi na 10 min. na 200 stupňů. Pečeme do zlatova. Upečené podlisníky potíráme sádlem a dle chuti dosolujeme. Servírujeme na zelných listech a zapíjíme mlékem, kefírem, kýškou.

Zátěrky v mléce

5. října 2014 v 11:28 Valašské vaření
Zátěrky v mléce

Toto jídlo obliboval můj děda, pamatuji se nato protože když jsem byl malý moc mi to nešmakovalo. Jestli to nebylo tím , že si to dělal do kozího mléka.

Suroviny: Vajíčko, hladká mouka, voda, mléko.

Postup: Z hladké mouky, vajíčka a vody , pomoučenýma rukama vypracujeme těsto, pak z něho uhněteme hrubší placku , z které pak do vařícího mléka odtrháváme kousky ( zátěrky). Někdy si mléko buď přisolil, nebo přisladil.